Partnerství

Praxe německé studentky v RayService

Ve dnech 29.9. - 9.10. 2014 se zúčastnila, v rámci výměnného pobytu, který je mezi gymnáziem v německém Tönisvorstu a Střední odbornou školou a Gymnáziem ve Starém Městě, praxe v naší firmě německá studentka Melanie Macht.
Melanie pracovala na oddělení prodeje a marketingu. V rámci praxe se zúčastnila Strojírenského veletrhu v Brně, zpracovávala prospekty pro prezentaci firmy, korigovala německé překlady a vytvářela anglické a francouzské verze, aktualizovala kontakty francouzských firem, podílela se na přípravě podkladů pro veletrhy a dny otevřených dveří, aj.
Pobyt Melanii přinesl náhled na denní pracovní rytmus a pro naši firmu byl velmi přínosný, ať už se to týká jazykových kompetencí, tak pomocí s běžnou, časově náročnou, prací.
Melanie zhodnotila pobyt ve společnosti RayService následujícími slovy:
„Vom 29. September bis zum 9. Oktober absolvierte ich mein Auslandspraktikum im Ray Service. Zu meinen Aufgaben gehörte unter anderem das Übersetzen von französischen und englischen Briefen ins Deutsche, das Recherchieren der Websites und Telefonnummern französischer Firmen und das Verfassen eines Briefes über die Internationale Maschinenbaumesse in Brünn. Diese fand am Dienstag, den 30. September statt. Außerdem konnte ich die Produktionshallen besichtigen und ich erfuhr viel über das Unternehmen wie beispielsweise über die internationalen Messen, unter anderem in Afrika und vielen Ländern Europas, an denen die Firma teilnimmt, sowie über kooperierende Firmen weltweit.“
 
 


RayService- zlatý partner Studentské formule

Podporujeme nápady, tvoříme budoucnost

Formula Student (FS) je Evropskou odnoží původně americké soutěže Formula SAE. Jedná se o prestižní soupeření univerzitních týmů složených z budoucích inženýrů, První zmínky o soutěži nalézáme roku 1981, kdy myšlenka závodů univerzit vznikla v USA. Do Evropy se dostala o 17 let později. Avšak závody se nekonají pouze na těchto kontinentech. Kromě vybraných amerických a evropských států je soutěž pořádána také v Brazílii, Japonsku nebo Austrálii. Celkově se závodů účastní na 300 týmů z celého světa. Není proto potřeba zdůraznit, jak důležitou roli sehrává účast na takovémto závodu v ratingu prestiži celé univerzity. (zdroj www.tubrnoracing.cz).
Každý tým si musí sehnat sám veškeré prostředky a firma RayService se podílí na této soutěži jako zlatý partner.
 
 

Sponzorství

— Diakonie ČCE - centrum CESTA
     http://www.diakonie.cz/  http://strediskocesta.cz/

— Volejbalový Sportovní klub Staré Město
     http://vskstaremesto.cz/

— Formula Student (VUT Brno)
     http://www.tubrnoracing.cz/en/

— Slovacké léto
     http://www.slovackeleto.cz/

— Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště
     http://www.ssphz-uh.cz/

— CMGČeská Myelomová skupina
     http://www.myeloma.cz/index-en.php

— Cimbalová muzika - Harafica, Bálešáci
     http://www.harafica.eu/?lang=en

— Auto pro sociální služby 

 

Project

Kariérní portfolio  http://www.karierniportfolio.cz/